Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPodsumowanie targów rolno-spożywczych „Ziemia Żywicielka”

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Dębiec | 2017-08-31 13:06:52
czechy, targi, artykuły spożywcze, żywność, rolnictwo, ziemia żywicielka

Od 24 do 29 sierpnia 2017 r. odbywały się w Czeskich Budziejowicach 44. międzynarodowe targi rolno-spożywczych Ziemia Żywicielka. WPHI Ambasady RP w Pradze zorganizował polskie stoisko informacyjno-promocyjne na targach.

Targi Ziemia Żywicielka stanowią największe w 2017 r. wydarzenie tego typu w Republice Czeskiej, które obejmuje cały sektor rolno-spożywczy, w tym produkcję roślinną i zwierzęcą, pasze, maszyny rolnicze, produkcję spożywczą, gospodarkę leśną i wodną, usługi dla rolnictwa oraz agroturystykę. Na tegorocznej edycji swoją ofertę prezentowało ponad 500 wystawców. Impreza rozciągała się na 25 ha kompleksu leśno-parkowego w pobliżu centrum Czeskich Budziejowic. Wystawcy prezentowali się w 21 pawilonach o łącznej powierzchni ok. 6 tys. m2, jak również poza pawilonami na powierzchni ok. 35 tys. m2. Targi odwiedziło ponad 100 tys. osób, co zalicza je do najczęściej odwiedzanych imprez targowo-wystawienniczych w Czechach.

IMG20170824104244Targi uroczyście otworzył prezydent Republiki Czeskiej M. Zeman.

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Pradze, w ramach swej działalności promocyjnej w 2017 roku zorganizował stoisko informacyjno-promocyjne na ww. targach; ze stoiska korzystały polskie firmy dla celów spotkań B2B czy prezentacji materiałów informacyjnych. Drugiego dnia targów odbyło się na stoisku 10 spotkań B2B pomiędzy przedstawicielami polskich i czeskich firm, zorganizowanych wspólnie przez WPHI w Pradze, Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego oraz Enterprise Europe Network. Oprócz polskiego stoiska, 6 polskich firm miało swoje własne stoiska na targach, co czyni Polskę drugim (po Słowacji) najliczniej reprezentowanym państwem zagranicznym.

IMG20170825103638Trwają rozmowy B2B na stoisku WPHI. Pan Radca M. Wenit, Kierownik WPHI (w tle), służył wsparciem jezykowym.

IMG20170824105020Polskie stoisko oraz stoiska wybranych polskich firm odwiedziła Pani Ambasador Grażyna Bernatowicz.

Bardziej szczegółowe informacje nt. tegorocznej edycji dostępne są na stronie http://www.zemezivitelka.cz/.IMG20170826102507Oprócz stoiska WPHI i osobnych stoisk polskich firm, w targach przedstawiali swoją ofertę także czescy dystrybutorzy polskich pojazdów i maszyn wykorzystywanych w rolnictwie (na zdjęciu fragment powierzchni wystawienniczej firmy Pol-Agro Trading ZT, dystrybutora licznych polskich marek, takich jak Ursus, Unia, Pomot Chojna, Pomarol i CynkoMet).


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Mobilny system dezynfekcji

Mobilny system dezynfekcji
Polska - OPOLE 2021-01-02 Dodał: Jacek Wróbel Maszyny i urządzenia, Produkcja i przetwórstwo metali, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert