Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProdukcja przemysłowa w Republice Czeskiej w czerwcu 2019 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Kamila Misiorowska | 2019-08-29 08:30:28
przemysł, statystyka

Produkcja przemysłowa w Republice Czeskiej w czerwcu 2019 r. Obniżyła się o 3,8% r/r, a w stosunku do miesiąca poprzedniego o 2,8%.

CSU logoart600p

Produkcja przemysłowa w Republice Czeskiej w czerwcu 2019 r. Obniżyła się o 3,8% r/r, a w stosunku do miesiąca poprzedniego o 2,8%.

Największy międzyroczny spadek odnotowano w produkcji pojazdów silnikowych, przyczep i naczep (o 3,9%), konstrukcji i wyrobów metalowych ( o 5,9%), produkcji i dystrybucji prądu, gazu, ogrzewania i klimatyzacji (o 6,5). Największy międzyroczny wzrost odnotowano w produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych (o 5,7%), produkcji komputerów, maszyn i urzadzeń elektronicznych i optycznych (o 7,1%), produkcji podstawowych wyrobów i środków farmaceutycznych (o 8,6%).

Przychody z działalności przemysłowej w czerwcu 2019 r. w cenach bieżących, w stosunku międzyrocznym, były niższe o 3,8%, a przychody z eksportu bezpośredniego przedsiębiorstw przemysłowych obniżyły się o 5,9%.

Wartość nowych zamówień w przemyśle, w zestawieniu z rokiem ubiegłym, była niższa o 9,9% (przy czym wartość zamówień zagranicznych obniżyły się o 11,3%, a wartość zamówień krajowych o 6,8%).

Średnia liczba zatrudnionych w czeskim przemyśle, w przedsiębiorstwach zatrudniających co najmniej 50 pracowników (bez pracowników agencyjnych), była w czerwcu 2019 r. międzyrocznie niższa o 0,6%.

Średnie wynagrodzenie miesięczne brutto w przedsiębiorstwach przemysłowych wzrosło nominalnie o 4,7%.

 

Opracowanie: ZBH w Pradze na podstawie danych Czeskiego Urzędu Statystycznego www.czso.cz