Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProdukcja przemysłowa w Republice Czeskiej w kwietniu 2019 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Kamila Misiorowska | 2019-06-13 08:46:44
budownictwo, statystyka

Produkcja przemysłowa w Republice Czeskiej w kwietniu 2019 r. wzrosła o 3,3% r/r, a w stosunku do miesiąca poprzedniego o 0,8%.

CSU logoart600p

Największy międzyroczny spadek odnotowano w produkcji obróbka drewna, produkcja wyrobów z drewna, korka, wikliny i słomy (o 6,0%), produkcja urządzeń elektrycznych (o 1,6%) oraz serwis i instalacja maszyn i urządzeń (5,8%). Największy międzyroczny wzrost odnotowano w produkcji i pojazdów silnikowych, przyczep i naczep (o 5,4%), produkcja wyrobów i konstrukcji metalowych (o 3,6%) oraz produkcji i dystrybucji prądu, gazu, ogrzewania i klimatyzacji (o 6,5%).

 

Przychody z działalności przemysłowej w kwietniu 2019 r. w cenach bieżących, w stosunku międzyrocznym, były wyższe o 7,5%, a przychody z eksportu bezpośredniego przedsiębiorstw przemysłowych wzrosły o 11,3%.

Wartość nowych zamówień w przemyśle, w zestawieniu z rokiem ubiegłym, była wyższa o 9,0% (przy czym wartość zamówień zagranicznych wzrosła o 9,0%, a wartość zamówień krajowych o 9,1%).

Średnia liczba zatrudnionych w czeskim przemyśle, w przedsiębiorstwach zatrudniających co najmniej 50 pracowników (bez pracowników agencyjnych), była w kwietniu 2019 r. międzyrocznie niższa o 0,4%.

Średnie wynagrodzenie miesięczne brutto w przedsiębiorstwach przemysłowych wzrosło nominalnie o 8,4%.

 

Opracowanie: ZBH w Pradze na podstawie danych Czeskiego Urzędu Statystycznego www.czso.cz