Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRekordowe wyniki czeskich browarów

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Kamila Misiorowska | 2019-04-12 12:01:54
piwo, browary

Czeskie browary wyprodukowały rekordową ilość piwa, osiągając najlepszy wynik od 50 lat.

 

piwo czedytuj opis zdjęcia

Według aktualnych danych Czeskiego Stowarzyszenia Browarnictwa, w 2018 r. czeskie browary wyprodukowały rekordową ilość piwa, osiągając najlepszy wynik od 50 lat.

produkcja piwa Produkcja piwa w RCz

Na wzrost sprzedaży wpłynął zwiększony popyt ze strony zagranicznych dystrybutorów. W 2018 r. eksport piwa wzrósł o 11,8% i przekroczył 5,2 mln hektolitrów. Najwięcej eksportowano na Słowację, do Niemiec i Polski, czwarte miejsce objęła Szwecja, wyprzedzając Wielką Brytanię. Zaskakująco dobre okazały się wyniki eksportu do Rosji, gdzie popyt na czeskie piwo wzrósł o ponad połowę.

Z danych Stowarzyszenia wynika, że w ubiegłym roku Budweiser Budvar eksportował o 60% więcej piwa do Rosji niż w 2017 r., osiągając historyczny wynik w eksporcie – łącznie 1,07 mln hektolitrów, natomiast browar Staropramen sprzedał w zeszłym roku 1,95 mln hektolitrów.

export piwaEksport piwa 

Czeskie piwo odnotowało wzrost również na rynku krajowym. Konsumpcja krajowa wzrosła w ubiegłym roku o 2,9% do 16,5 mln hektolitrów. Oznacza to, że w 2018 r. każdy Czech wypił średnio 141 litrów piwa.

czesi piwoKonsumpcja piwa w RCz

 

Opracowanie: ZBH w Pradze na podstawie www.e15.cz