Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuCzeska produkcja przemysłowa w lutym 2019 r

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Kamila Misiorowska | 2019-04-09 09:38:01
przemysł, czso, statystyki

Produkcja przemysłowa w Republice Czeskiej w lutym 2019 r. wzrosła o 1,5% r/r, a w stosunku do miesiąca poprzedniego była wyższa o 0,5%.

CSU logoart600pCZSO

Największy międzyroczny spadek odnotowano w produkcji pojazdów silnikowych, przyczep i naczep (o 0,8%), produkcji chemikaliów i środków chemicznych (o 2,7%) oraz w przetwórstwie drzewnym, produkcji wyrobów z drewna, korka, wikliny i słomy (o 7,0%). Największy międzyroczny wzrost odnotowano w produkcji urządzeń elektrycznych (o 3,0%), produkcji maszyn i urządzeń (o 2,3%) oraz produkcji i dystrybucji prądu, gazu, ogrzewania i klimatyzacji (o 6,7%).

Przychody z działalności przemysłowej w lutym 2019 r. w cenach bieżących, w stosunku międzyrocznym, były wyższe o 3,6%, a przychody z eksportu bezpośredniego przedsiębiorstw przemysłowych wzrosły o 4,9%.

Wartość nowych zamówień w przemyśle międzyrocznie była wyższa o 1,4% (przy czym wartość zamówień zagranicznych wzrosła o 1,3%, a wartość zamówień krajowych o 1,5%).

Średnia liczba zatrudnionych w czeskim przemyśle, w przedsiębiorstwach zatrudniających co najmniej 50 pracowników (bez pracowników agencyjnych), była w lutym 2019 r. międzyrocznie niższa o 0,2%.

Średnie wynagrodzenie miesięczne brutto w przedsiębiorstwach przemysłowych wzrosło nominalnie o 7,1%.

 

Opracowanie: ZBH w Pradze na podstawie danych Czeskiego Urzędu Statystycznego www.czso.cz