Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWskaźnik zaufania do gospodarki czeskiej w lutym 2019 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Kamila Misiorowska | 2019-02-27 11:40:15
czso, zaufanie, statystyka

W porównaniu z wartościami z lutego 2018 r. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury, wskaźnik zaufania przedsiębiorców i wskaźnik zaufania konsumentów są niższe.

Zaufanie do gospodarki czeskiej w lutym 2019 r. było o 0,2 pkt. wyższe niż w styczniu br.

W porównaniu z wartościami z lutego 2018 r. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury, wskaźnik zaufania przedsiębiorców i wskaźnik zaufania konsumentów są niższe.

Wskaźnik zaufania przedsiębiorców w lutym 2019 r. w porównaniu ze styczniem br., wzrósł o 0,8 pkt. Zaufanie obniżyło się w budownictwie (o 2,0 pkt.) i w handlu (o 1,3 pkt.).Nieznaczny wzrost odnotowano w przemyśle (o 0,3 pkt.) i sektorze usług (o 1,8 pkt.)

Zaufanie konsumentów w porównaniu ze styczniem br. spadło o 2,8 pkt. Z badań przeprowadzonych wśród konsumentów w lutym 2019 r. wynika, że na najbliższe 12 miesięcy wzrosły obawy konsumentów z pogorszenia ogólnej sytuacji gospodarczej. W porównaniu ze styczniem 2019 r. niemal nie zmieniły się obawy z ich własnej sytuacji finansowej i ze wzrostu bezrobocia. Obniżyły się obawy z wzrostu cen i zamiar oszczędzania. W zestawieniu ze styczniem 2018 r. zaufanie konsumentów jest niższe.

 

Opracowanie: ZBH w Pradze na podstawie informacji podanych przez Czeski Urząd Statystyczny (https://www.czso.cz/).