Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuCzeska produkcja przemysłowa w październiku 2018 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Kamila Misiorowska | 2018-12-18 11:56:11
czechy, przemysł, produkcja przemysłowa

Produkcja przemysłowa w Republice Czeskiej w październiku br. wzrosła o 3,3% r/r, a w stosunku do miesiąca poprzedniego obniżyła się o 1,1%.

CSU logoart600pedytuj opis zdjęcia

Produkcja przemysłowa w Republice Czeskiej w październiku br. wzrosła o 3,3% r/r, a w stosunku do miesiąca poprzedniego obniżyła się o 1,1%.

Największy międzyroczny wzrost odnotowano w produkcji konstrukcji metalowych i wyrobów z metalu (o 9,4%), pojazdów silnikowych, przyczep i naczep (o 8,4%) oraz urządzeń elektrycznych (o 7,5%). Największy międzyroczny spadek odnotowano w produkcji odzieży (o 5,1%), wydobyciu surowców naturalnych ( 3,1%) oraz produkcji substancji i środków chemicznych (o 1,5%).

Przychody z działalności przemysłowej w październiku 2018 r. w cenach bieżących, w stosunku międzyrocznym, były wyższe o 9,6%, a przychody z eksportu bezpośredniego przedsiębiorstw przemysłowych wzrosły o 8,1%. Wartość nowych zamówień w przemyśle międzyrocznie była wyższa o 12,3% (przy czym wartość zamówień zagranicznych wzrosła o 14,2%, a wartość zamówień krajowych o 8,1%). Średnia liczba zatrudnionych w przemyśle czeskim, w przedsiębiorstwach zatrudniających co najmniej 50 pracowników (bez pracowników agencyjnych), była w październiku 2018 r. międzyrocznie wyższa o 0,7%. Średnie wynagrodzenie miesięczne brutto w przedsiębiorstwach przemysłowych wzrosło nominalnie o 8,4% i wyniosło 33 835 CZK (tj. ok. 1 309 EUR*).

 

*według średniego kursu NBP z dn. 12.12.2018 r.

 

Opracowanie: ZBH w Pradze na podstawie danych Czeskiego Urzędu Statystycznego www.czso.cz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Hurtownia opakowań - Materiały opakowaniowe - Hurt i Detal

Hurtownia opakowań z bardzo bogatą ofertą produktową. Produkty wysyłamy do krajów europejskich. P...
Polska - WARSZAWA 2020-10-22 Dodał: Paweł Bednarski Handel, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Taśma z nadrukiem - Taśmy pakowe z nadrukiem - Hurt i Detal

Taśmy z nadrukiem dla Twojej firmy w ilościach hurtowych i detalicznych. Realizuje zamówienia w c...
Polska - WARSZAWA 2020-10-21 Dodał: Paweł Bednarski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Obsługa informatyczna i marketingowa stron internetowych

Zajmujemy się pełną obsługą informatyczną i marketingową nad stronami małych i średnich firm. Wdr...
Polska - Sokola 2020-07-15 Dodał: Łukasz Tomaszczyk Doradztwo/consulting/edukacja, IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert