Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWskaźnik zaufania do gospodarki czeskiej w październiku 2018 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Kamila Misiorowska | 2018-10-31 08:32:30
statystyki, czeski urząd statystyczny, czso

Zaufanie do gospodarki czeskiej w październiku br. było o 0,2 pkt. wyższe niż w ubiegłym miesiącu. Zaufanie konsumentów wzrosło o 1,0 pkt.

W porównaniu z wartościami z października 2017 r. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury i wskaźnik zaufania konsumentów są wyższe, wskaźnik zaufania przedsiębiorców nieznacznie się obniżył.

Wskaźnik zaufania przedsiębiorców w porównaniu z ubiegłym miesiącem nie uległ zmianie. Zaufanie wzrosło w przemyśle (o 0,7 pkt.) i w budownictwie (o 1,0 pkt.). Spadek odnotowano w handlu (o 2,2 pkt.) i sektorze usług (o 0,5 pkt.).

Zaufanie konsumentów w porównaniu z ubiegłym miesiącem wzrosło o 1,0 pkt. Z badań przeprowadzonych wśród konsumentów w październiku br. wynika, że na najbliższe 12 miesięcy obawy konsumentów z pogorszenia ogólnej sytuacji gospodarczej obniżyły się. W porównaniu z poprzednim miesiącem niemal nie zmieniły się obawy z ich własnej sytuacji finansowej i obawy z wzrostu cen. Obawy o wzrost bezrobocia i zamiar oszczędzania w porównaniu z wrześniem br. pozostały bez zmian. W zestawieniu z październikiem 2017 r. zaufanie konsumentów jest wyższe.

PPE_PL_zaufanie X 2017 - X 2018.pdf
 

Opracowanie: ZBH w Pradze na podstawie informacji podanych przez Czeski Urząd Statystyczny (https://www.czso.cz/).