Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWspółpraca Polskiej Grupy Motoryzacyjnej z Hyundai Motor Manufacturing Czech i KIA Motors Slovakia

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Kamila Misiorowska | 2018-10-23 09:13:07
paih, pgm, hundai, kia, motoryzacja

PGM pomoże HMMC i KMS znaleźć nowych dostawców części i komponentów - podała Polska Agencja Inwestycji i Handlu, która patronuje inicjatywie.

Fabryki Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) i KIA Motors Slovakia (KMS) zawarły porozumienie o partnerstwie z Polską Grupą Motoryzacyjną (PGM). PGM pomoże HMMC i KMS znaleźć nowych dostawców części i komponentów - podała Polska Agencja Inwestycji i Handlu, która patronuje inicjatywie.

W ramach nowej globalnej strategii lokalizacji dostawców, właściciel marek HYUNDAI i KIA, Hyundai Motor Group, poszukuje nowych partnerów biznesowych produkujących części samochodowe. W Europie chciałby nawiązać bliższą współpracę z dostawcami z Polski, Czech i Słowacji. Stąd też decyzja o ścisłej kooperacji z Polską Grupą Motoryzacyjną, która wspiera rodzimych przedsiębiorców w pozyskiwaniu partnerów biznesowych. Zgodnie z porozumieniem PGM będzie poszukiwać w Polsce dla HMMC i KMS nowych dostawców części i komponentów.

- Polska jest lokalnym liderem w produkcji części i komponentów, a sam sektor motoryzacyjny stał się jedną z głównych gałęzi przemysłu w Polsce. Statystycznie odpowiada on za ponad 11 proc. łącznej wartości produkcji przemysłowej.- podkreślił, cytowany w komunikacie Grzegorz Gałczyński, specjalista ds. branży motoryzacyjnej PAIH.

- Polska Agencja Inwestycji i Handlu wspiera rozwój tego sektora w Polsce, jak również inicjatywy podejmowane przez organizacje branżowe. Z tego powodu zdecydowaliśmy o objęciu przedsięwzięcia PGM i Hyundai patronatem.

Hyundai i Kia wybrały 22 firmy z Polski. Przy wyborze koncern kierował się w szczególności bliską lokalizacją zakładów produkcyjnych, wysoką jakością produkowanych części i komponentów oraz ich konkurencyjnością. Brał też pod uwagę m.in. możliwość dostarczania kompletnych produktów.

W 2020 roku HMMC ma uruchomić w Czechach produkcję pojazdów elektrycznych, natomiast produkcję baterii do tego typu pojazdów wkrótce rozpocznie pod Wrocławiem inna koreańska firma - LG Chem.

 

Opracowanie: ZBH w Pradze na podstawie www.polskieradio24.pl

Foto: www.diariomotor.com