Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDuży popyt na domy z drewna w Czechach

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Dębiec | 2017-07-17 15:05:08
czechy, budownictwo, domy drewniane

Największy producent drewnianych domów rodzinnych, RD Rymarov, nie nadąża z realizacją zamówień – zainteresowani muszą czekać na nie aż do 2019 r.

Popularność drewnianych domów rodzinnych w Republice Czeskiej rośnie dzięki stosunkowo tanim kredytom hipotecznym, a także ich niewielkiej cenie i krótszym czasie realizacji w stosunku do porównywalnych domów murowanych. W 2016 r. działające w Czechach firmy budowlane po raz pierwszy przekroczyły próg 2 tys. oddanych do użytku domów z drewna – zbudowano ich dokładnie 2 103. Udział domów rodzinnych z drewna w łącznej liczbie oddanych do użytku domów rodzinnych z roku na rok rośnie, osiągając w ub.r. 14%.

Największą miejscową firmą budowlana realizującą drewniane domy rodzinne jest RD Rymarov, która w ub.r. wybudowała ich 501 o łącznej wartości 1,1 mld CZK (ok. 177 mln PLN). Przeciętny dom miał powierzchnię ok. 100 m2. Firma w swojej fabryce w okolicy miasta Bruntal na Śląsku Czeskim wytwarza od 10 do 12 domów tygodniowo, które następnie składa we wskazanej lokalizacji. Niedostatek siły roboczej w RCz sprawia, że firma – mimo znacznej liczby zamówień (obecnie przyjmuje zapisy dopiero na 2019 r.) – z największą trudnością zwiększa moce wytwórcze. Jednocześnie ogranicza ona działalność zagraniczną, starając się skupiać na rodzimym rynku. Nie dotyczy to jednak rynku polskiego, który jest uważany za mający wielki potencjał.

 

Opracowanie: WPHI w Pradze na podstawie Hospodarskych Novin z dn. 23/06/2017.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Maski przemysłowe filtrujące FFP2

Mam do zaoferowania maski Polskiego producenta. Minimalna ilość zakupu - 1000 szt. Cena: 3....
Polska - Piszczac 2020-12-04 Dodał: Piotr Omelańczuk Budownictwo, Budownictwo i architektura, Produkcja mebli, Przemysł lotniczy i kosmiczny, Narzędzia mechaniczne Zobacz ofertę

Gotowe prefabrykowane domy energooszczędne

Nowoczesne budownictwo energooszczędne, jest coraz bardziej popularne wśród osób marzących o zami...
Polska - GDAŃSK 2020-06-27 Dodał: Marcin Wójtowicz Architektura, Budownictwo, Budownictwo i architektura Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert