Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuCzeska produkcja przemysłowa w kwietniu br.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Dębiec | 2017-06-14 09:58:50
czechy, przemysł, produkcja przemysłowa

Produkcja przemysłowa w Republice Czeskiej w kwietniu br. spadła o 2,5% r/r, a w stosunku do miesiąca poprzedniego wzrosła o 0,6%.

Największy międzyroczny wzrost odnotowano w produkcji substancji chemicznych (o 16,3%), w produkcji komputerów oraz urządzeń elektronicznych i optycznych (o 11,2%) oraz w produkcji i dystrybucji energii elektrycznej, gazu, ciepła i powietrza klimatyzowanego (o 9,6%). Największy międzyroczny spadek odnotowano w dziale „naprawa i instalacja maszyn i urządzeń” (o 24,3%), w produkcji konstrukcji metalowych i wyrobów z metalu (o 6,7%) oraz w produkcji pojazdów silnikowych, przyczep i naczep (o 4,8%).prumPrzychody z działalności przemysłowej w kwietniu 2017 r. w cenach bieżących, w stosunku międzyrocznym, były wyższe o 0,3%, a przychody z eksportu bezpośredniego przedsiębiorstw przemysłowych spadły o 1,8%. Wartość nowych zamówień w przemyśle międzyrocznie była niższa o 3,2% (przy czym wartość zamówień zagranicznych spadła o 4,3%, a wartość zamówień krajowych o 0,9%). Średnia liczba zatrudnionych w przemyśle czeskim, w przedsiębiorstwach zatrudniających co najmniej 50 pracowników (bez pracowników agencyjnych), była w kwietniu 2017 r. międzyrocznie wyższa o 1,9%. Średnie wynagrodzenie miesięczne brutto w przedsiębiorstwach przemysłowych wzrosło nominalnie o 8,1% i wyniosło 31 556 CZK (tj. ok. 1 198 EUR).

 

Opracowanie: WPHI w Pradze na podstawie danych Czeskiego Urzędu Statystycznego.