Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWsparcie uczestnictwa w targach dla sektora MSP w Czechach

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Filip Nowak | 2016-07-19 10:16:52
wsparcie uczestnictwa w targach, sektor msp, czechy, czechtrade

Zgodnie z informacją opublikowaną na portalu Ministerstwa Przemysłu i Handlu Republiki Czeskiej, od 18 lipca czeskie małe i średnie przedsiębiorstwa mają możliwość zgłoszenia swego udziału w programach pomocowych rządowej agencji CzechTrade, które mają na celu wspieranie uczestnictwa w targach i wystawach zagranicznych.

Programy pomocowe podzielono na trzy kategorie: NOVUMM (branże tradycyjne), NOVUMM KET (kluczowe technologie) oraz DESIGN (nowoczesny design).

Warunkiem uzyskania wsparcia jest partycypacja w kosztach ze strony przedsiębiorcy, której wysokość uzależniono od lokalizacji przedsięwzięcia promocyjnego. Firmy, które będą brały udział w targach na terenie Europy będą zmuszone ponieść 50% kosztów, na rynkach pozaeuropejskich 30%. Przedsiębiorcy uczestniczący w programie DESIGN będą mogli liczyć na 50% zwrot kosztów - do kwoty 50.000 CZK (1.900 EUR) związanej z kosztami designera oraz do 130.000 CZK (5.000 EUR) jako dofinansowanie uczestnictwa w targach branżowych.

Programy pomocowe jw. finansowane są z Programu Operacyjnego Przedsiębiorczość i Innowacje dla Konkurencyjności. Wykaz targów zagranicznych oraz pozostałe szczegóły w zakresie możliwości uzyskania wsparcia opublikowano na stronie http://www.czechtrade.cz/programy—eu/oppik/

Opracowanie: WPHI w Pradze na podstawie www.mpo.cz