Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProdukcja przemysłowa w Republice Czeskiej we wrześniu br.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Dębiec | 2015-11-06 12:07:44
produkcja przemysłowa, przemysł, czechy

Produkcja przemysłowa w Republice Czeskiej we wrześniu 2015 r. wzrosła w stosunku międzyrocznym o 0,6%, a w stosunku do miesiąca poprzedniego zwiększyła się o 2,6%.

Największy międzyroczny wzrost odnotowano w produkcji pojazdów silnikowych, przyczep i naczep (o 9,8%), wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych (o 8,2%) oraz wyrobów z żelaza (o 5,8%). Największy międzyroczny spadek odnotowano w produkcji i dystrybucji energii elektrycznej, gazu i ciepła oraz w produkcji wyrobów chemicznych (w obydwu przypadkach o 18,7%), a także w produkcji pozostałych środków transportu (o 12,9%).

Przychody z działalności przemysłowej we wrześniu 2015 r. w cenach bieżących, w stosunku międzyrocznym, były niższe o 1,0%, a przychody z eksportu bezpośredniego przedsiębiorstw przemysłowych zwiększyły się o 2,3%. Wartość nowych zamówień w przemyśle międzyrocznie była wyższa o 0,7% (przy czym wartość zamówień zagranicznych wzrosła o 5,5%, a wartość zamówień krajowych spadła o 7,5%).

Średnia liczba zatrudnionych w przemyśle czeskim w przedsiębiorstwach zatrudniających co najmniej 50 pracowników (bez pracowników agencyjnych) była we wrześniu 2015 r. międzyrocznie wyższa o 3,2%. Średnie wynagrodzenie miesięczne brutto w przedsiębiorstwach przemysłowych wzrosło nominalnie o 3,9% i wyniosło 27 435 CZK (tj. ok. 1 014 EUR).

Szczegółowe dane nt. wskaźników w załączonej poniżej tabelce.
PPE_PL_Przemysl - wskazniki.pdf
Opracowanie: WPHI w Pradze na podstawie danych Czeskiego Urzędu Statystycznego.

Pliki do pobrania

Przemysł - wskaźniki
pdf | 121.56 KB
Pobierz