Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRuszyły konkursy na projekty w ramach czeskiego PO Środowisko przyrodnicze

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Dębiec | 2016-03-01 11:13:35
ochrona środowiska, czechy, program operacyjny

Od 15 października br. przyjmowane są wnioski o dofinansowanie na II etapie konkursu w ramach Programu Operacyjnego Środowisko Przyrodnicze (Operační program Životní prostředí), przewidzianego na lata 2014-2020.

Obecnie otwartych jest już 18 konkursów w różnych obszarach związanych z ochroną środowiska. Dotacje będą przydzielane projektom w ramach pięciu osi priorytetowych: poprawa jakości wód i zmniejszanie ryzyka powodzi, poprawa jakości powietrza w obszarach skupisk ludzkich, gospodarka odpadowa i przepływy materiałowe, ochrona przyrody oraz oszczędności energetyczne.

Pieniądze z Programu mogą czerpać zarówno osoby samozatrudnione, jak też duże i małe firmy, gminy, miasta, instytucje rządowe i samorządowe, jednostki naukowe i badawcze oraz NGO. Projekty mogą dotyczyć wielkich inwestycji na kilka miliardów koron, ale też małych projektów ze stosunkowo niewielkim budżetem.

Łącznie do rozdysponowania w całym okresie funkcjonowania Programu jest 71 mld CZK (ok. 11,2 mld PLN), co oznacza jedynie 60% budżetu w perspektywie finansowej 2007-2013. Największą część tej kwoty pochłoną projekty z zakresu gospodarki wodnej (21 mld CZK – ok. 3,3 mld PLN), następnie wsparcie oszczędności energetycznych (14 mld CZK – 2,2 mld PLN) oraz poprawa jakości powietrza (12 mld CZK – 1,9 mld PLN).

Zasadą działania Programu, tak jak w przypadku innych programów operacyjnych, jest wkład własnych środków finansowych (maksymalne dofinansowanie wynosi 85% wartości projektu).

Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.opzp.cz/.

Opracowanie: WPHI w Pradze na podstawie Hospodarskych Novin z dn. 27-28 X 15 oraz http://www.opzp.cz/.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Matula Kancelaria Prawna

Oferujemy kompleksową obsługę prawną spółek, osób prowadzących działalność gospodarczą i osób fiz...
Polska - Wrocław 2016-04-22 Dodał: Adrian Matula Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Kancelaria Adwokacka w Olsztynie

Adwokat Marta Rozbicka jest właścicielem kancelarii prawnej w Olsztynie. Świadczymy usługi z zakr...
Polska - Olsztyn 2021-05-17 Dodał: Marta Rozbicka Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert