Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRośnie zainteresowanie Czechów sklepami internetowymi

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Dębiec | 2015-10-22 15:03:14
handel internetowy, e-commerce, sklepy internetowe, e-shopy

Czesi coraz chętniej korzystają z Internetu, aby zrobić zakupy. Handel elektroniczny kwitnie zarówno w przypadku zakupów poprzez serwisy zagraniczne, jak i krajowe.

W II kwartale br. odnotowano wzrost transakcji czeskimi kartami płatniczymi w zagranicznych sklepach internetowych o 40% r/r, zaś ich wartość zwiększyła się o ponad 1/3 do poziomu 4,4 mld CZK (ok. 696 mln PLN). W sumie w I połowie 2015 r. Czesi wydali w zagranicznych sklepach internetowych 8,6 mld CZK (1,36 mld PLN). Najczęściej wybieranym państwem jest Wielka Brytania, gdzie kupowane są z reguły ubrania. Rośnie popularność chińskich sklepów, w których Czesi zwykle nabywają tańsze wyroby elektroniczne. Dynamika rozwoju sytuacji nie zmienia jednak faktu, że zakupy czeskich konsumentów za granicą stanowią jedynie 2,5% ogółu ich wydatków.

Rośnie także wartość transakcji wykonywanych w czeskich sklepach internetowych. W 2014 r. zakupiono w nich towary na kwotę 5-krotnie większą niż w ich zagranicznych odpowiednikach, zaś szacowany na bieżący rok wzrost sprzedaży o 15% powinien przynieść im przychód w wysokości 77 mld CZK (12,18 mld PLN).

Handel internetowy jest stabilnym motorem wzrostu handlu detalicznego. W trakcie ostatnich 15 lat – poza latami 2009 i 2012 – roczny wzrost przychodów ze sprzedaży stale przekraczał 10%, jednak nawet w ww. dwóch mniej pomyślnych latach sklepy internetowe nie odnotowały spadków sprzedaży.

Opracowanie: WPHI w Pradze na podstawie „Hospodarskych Novin” z dn. 22 X br.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pozycjonowanie Olsztyn - Agencja Reklamowa Seo-Local.pl

Firma Seo local jest agencją reklamową z Olsztyna. Specjalizujemy się głównie w projektowaniu str...
Polska - Olsztyn 2021-04-26 Dodał: Sebastian Wieczorek IT/ICT, Komputery Zobacz ofertę

oczka wodne

oczka wodne z blachy corten
Polska - Toruń 2021-04-25 Dodał: Beata Warlikowska Handel Zobacz ofertę

wyroby z cortenu

Donice, fontanny, kominki, ogrodowe, wykonane z blachy corten
Polska - Toruń 2021-04-25 Dodał: Beata Warlikowska Handel Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert