Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuLicencje, certyfikaty, świadectwa

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-06-19 11:21:08
czechy, certyfikaty, licencje

Wymagane w obrocie unijnym certyfikaty wiążą się ze spełnieniem warunków określonych przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO).

 

 

 

Normy

 

W Unii Europejskiej zagadnienia związane z normalizacją i certyfikacją są częściowo regulowane przepisami prawa (na poziomie UE oraz krajowym), a częściowo pozostają w sferze dobrowolnych działań podejmowanych przez przedsiębiorców. Ujednolicaniem norm na szczeblu wspólnotowym zajmują się trzy organizacje: CENELEC, CEN i ETSI. Ustalają one normy oznaczone symbolem EN i tworzą europejski system normalizacyjny

 

Certyfikaty

 

Przed ubieganiem się o certyfikację przedsiębiorstwo musi wprowadzić efektywnie działający system jakości zgodny z wybraną normą ISO. Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna wprowadziła ponad 19,5 tys. standardów obejmujących niemal wszystkie aspekty technologii i produkcji towarów. Certyfikat zaświadcza, że system jakości istniejący w przedsiębiorstwie zgodny jest z normą ISO9000. Odbiorca zawierając umowę z dostawcą nie musi dokonywać kosztownych kontroli jego procesu produkcyjnego, może zaś oprzeć się na certyfikacie uznawanej przez siebie jednostki certyfikującej.

Dostawca może prowadzić negocjacje z wieloma kolejnymi kontrahentami, powołując się na posiadany certyfikat, bez konieczności każdorazowego udowadniania zgodności swojego systemu jakości z odpowiednimi normami. Ułatwia to i przyspiesza nawiązywanie kontaktów i zawieranie umów. Posiadanie certyfikatów ISO nie jest wymagane przez prawo, ale w pewnych warunkach mogą one polepszyć ofertę eksportową bądź przyspieszyć uzyskanie jednego z niezbędnych na rynku certyfikatów, np. znaku CE. Umieszczenie tego znaku na towarze oznacza, że wykonano go zgodnie z odpowiednimi dyrektywami UE.

http://www.mg.gov.pl/files/upload/7904/Blue%20Guide%202014_pl.pdf

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Katalogi stron

Każdy biznes wymaga rzetelnej reklamy. Jeśli chcesz, by Twoja firma pozyskała jeszcze większe rze...
Polska - Poznań 2021-04-20 Dodał: Jacek Cukierski IT/ICT Zobacz ofertę

Zapalniczki reklamowe

Palaczy wśród klientów każdej firmy nie brakuje, a zapalniczki reklamowe z wymiennymi wkładami i ...
Polska - ŻARY 2019-12-12 Dodał: Adam Burzyński Handel, Media i reklama Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert